Yaş Pasta Dolabı

Yaş Pasta Dolabı

Pastane kurulumu dizayn ve görsellik bakımında gerçekten çok seçici olunmalıdır. Pasta dolabı hizmetinin bu derece önemli olmasının nedenleri başlamadan önce pastahane dekorlarında ve dolap seçimlerinde, kazandığımız bilgi ve tecrübeyi kelimelere dökelim.Öncelikle;

Pasta dolapları sıcaklığı +5 C derece tutabilen pastaları 8-10 gün korunmasını sağlayan pasta dolaplarıdır. bu dolapları alırken veya yaptıracağını varsayarak mutlaka ön cam kabinde camda buharlaşmayı engelleyecek ekipmanların olup olmadığını sorunuz veya özel pasta dolabı yaptıracaksanız imalatçınızdan özellikleri  isteyiniz. pasta dolapların sizin  için  en önemli özelliği aydınlatması ve ışıklandırması muazzam olmalıdır.

Genellikle pasta dolabı gün ışığı tavsiyeler arasında tutmalısınız. pasta dolabı iç kabini genellikle  3 camlı raftan oluşmaktadır.pasta dolabının  bu  rafları öne doğru çapraz durmaları sizin teşhir edeceğiniz pastalarınız albenisi artıracaktır.  pasta dolaplarında dekor çok önemlidir. genellikle tercih edilen pasta  dolapların ön kısmı ve yanları ahşaptan  olması tercih edilebilir.  ebatlarına baktığımızda standart yüksekliğinin 85- 90 cm olduğunu görmekteyiz. Ancak cephe pasta dolaplarına baktığımızda ebatların 200 cm kadar çıktığını görmekteyiz en çok tercih edilen pasta dolapları ahşap rengi, venge,kiraz ağacı, zeytin ağacı ve bambu rengidir.  fiyatlandırma yapılan işçiliğe bağlı olarak metraj fiyatı 1500TL – 2000TL arası geçmektedir.

Fiyatı bu aralığın altında ancak 2. el pasta dolabı alınabilir. UZUN SÜRE kullanılan pasta dolaplarının panjurları  2 haftada bir açılıp  motorun radyatördeki biriken toz kitleleri temizlenmesini önermekteyiz pasta dolabının panjuru açılıp temizlenmezse hem size motorun hararetli çalışmasına neden olacak hemde elektrik sarfiyatı artacaktır.  pasta dolapların panjuru açılıp motorun rahat çalışması için  temizliği yapılmazsa ortalama  8 Ayda yeni bir motor  bağlatmanıza neden olacaktır.

 

 

Share this post